Drobečková navigace

ÚVODNÍ STRÁNKA > JEZDECKÉ A CHOVATELSKÉ POTŘEBY > SORTIMENT > PTÁCI > MISKY A KOUPELNY

MISKY A KOUPELNY

Misky jsou velmi často součástí vybavení dodávaných klecí nebo  voliér. Pokud si však pořizujeme misky nové, náš výběr by měl být řízen snadností čištění kupovaných misek. Pokud kupujeme misky do závěsů  ve voliéře, jsou ideální misky z nerezu, které snadno udržují a jsou zdravotně zcela nezávadné. Klece jsou většinou vybaveny malými plastovými miskami. Tyto misky lze i dokoupit. Na pordejně jej určitě najdete.
Pokud vybíráme misku na dno voliéry nebo vyvýšené pódium, musíme mít na mysli i to, že papoušci budou na okraje misky usedat a tak musíme volit vhodný tvar nerezových misek, nebo zvolit těžké keramické a kameninové misky. Zcela nevhodné jsou v tomto případě misky plastové.
Ideální je mít v ubykaci více misek . Do jedné podáváme vodu na pití, do druhé suchou krmnou směs, do třetí případné mokré směsi, ovoce a naklíčená semena pro velké papoušky a ve čtvrté nabízíme papouškovi grit nebo jílový blok či mušlovou drť.

 Koupání nebo rosení papoušků, je nezbytnou součástí jejich hygieny a papoušci je mají velmi rádi. Rosení papoušků napomáhá jejich očistě, pomáhá odstraňovat zbytky starého peří a uvolňovat nové pudrové peří.Do větších klecí a voliér lze zakoupit závěsné koupelny. Pokud na koupání a rosení zapomeneme, zvyšuje se svědivost papouščí kůže a tento stav může vést až k vytrhávání peří.

 

Penzion - restaurace - jezdecké a chovatelské potřeby pro koně - Parkur.eu - Pavel Zahoř