Drobečková navigace

ÚVODNÍ STRÁNKA > JEZDECKÉ A CHOVATELSKÉ POTŘEBY > SORTIMENT > KOČKY > ANTIPARAZITNÍ OBOJKY A PIPETY

ANTIPARAZITNÍ OBOJKY A PIPETY

Pipeta Frontline

Indikace:

Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.) u koček. Léčba a kontrola alergie na bleší kousnutí (FAD) u koček. Prevence a léčba napadení všenkami u koček.

Dávkování:

Minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

Cesta podání : zevní aplikace na kůži.

Dávkování: Aplikujte 1 pipetu o obsahu 0.5 ml na kůži mezi lopatkami. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete mezi lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži, nejlépe na dvou místech. Jedna dávka zajistí ochranu proti napadení blechami po dobu až 5 týdnů. Přípravek účinkuje 3 až 4 týdny proti klíšťatům. Předávkování: Předávkování přípravkem způsobuje slepení srsti v místě aplikace. Nicméně pokud se objeví, zmizí během 24 hodin po aplikaci.

 

 

Antiparazitika

   Pravidelné zbavování zvířat vnitřních parazitů (odčervování) by mělo být v dnešní době již automatickou záležitostí v péči o domácí mazlíčky.

   Do této péče by měla ale i spadat ochrana proti vnějším parazitům, jako jsou blechy, klíšťata, vši, trudníci, kteří mohou napadat nejen Vaše chovaná zvířata, ale i Vás a ostatní členy domácnosti. Důležité je, že mnoho zevních parazitů může přenášet infekční zárodky různých onemocnění, která mohou být nakažlivá i pro člověka (lymská borelióza, klíšťová encefalitida….). Mezi nejčastější ektoparazity, vyskytující se u psů a koček, patří blechy a klíšťata. Důležitá je nejen ochrana samotného zvířete před těmito cizopasníky, ale i ošetření okolí, ve kterém se zvíře pohybuje (pelech, kotec, koberce…) pomocí antiparazitních přípravků.

  Pro kočky v naší prodejně najdete antiparazitika ve formě pudru nebo obojku. Nezapomeňte, že jako prevenci je vhodné očistit antiparazitikem i místo kde se kočka nejčastěji zdržuje tedy pelíšek nebo škrabadlo…

  Pozor!!! Některá antiparazitika jsou pro kočky nebezpečná. Nechte si proto poradit od personálu, případně čtěte přibalený leták.

 

 

Antiparazitní obojky

V naší nabídce najdete moderní pudrové obojky, ze kterých se účinná látka uvolňuje postupně, usazuje se na celém povrchu kočky a zasypává i jeho okolí. Zvíře tak funguje jako „práškovací letadlo“ a chrání tak nejen sebe, ale i své okolí. Tím je zaručena likvidace parazitů a jejich vývojových stádií v okolí kočky. Obojek nosí kočka stále připnutý kolem krku, není třeba ho sundávat ani při koupání – po vyschnutí je opět 100% funkční. Účinné látky se nevstřebávají do krve, ale zůstávají na pokožce. Nedochází tak k poškozování ledvin či jater. Jsou vhodné pro všechna plemena, s krátkou či dlouhou srstí. Nemění kvalitu, ani barvu srsti. Aby nedocházelo k ucpávání pórů na obojku, ze kterých se sypou účinné látky, je třeba obojek 1x měsíčně odmastit v mýdlové vodě či šampónu. Obojky díky své účinnosti a jednoduchosti použití patří mezi nejoblíbenější ochranné prostředky proti zevním parazitům.

 .

 

Antiparazitní pudry

Ideální k hubení cizopasníků na těle zejména u zvířat, převážně koček, které nesnesou koupání či postřiky. Pudr je třeba aplikovat po celém těle, u dlouhosrstých zvířat je třeba srst na řádkovat a vmasírovat do kůže.

 

 

Penzion - restaurace - jezdecké a chovatelské potřeby pro koně - Parkur.eu - Pavel Zahoř