Drobečková navigace

ÚVODNÍ STRÁNKA > JEZDECKÉ A CHOVATELSKÉ POTŘEBY > SORTIMENT > PSI > ANTIPARAZITNÍ OBOJKY A PIPETY

ANTIPARAZITNÍ OBOJKY A PIPETY

Pipety Frontline

Indikace:

Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides spp.) a klíšťaty (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) u psů. Léčba a kontrola alergie na bleší kousnutí (FAD) u psů. Prevence a léčba napadení všenkami u psů.

Dávkování:

Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

Cesta podání:

zevní aplikace na kůži.

Dávkování

Jedna pipeta 0.67 ml (S) pro psa o hmotnosti do 10 kg

Jedna pipeta 1.34 ml (M) pro středně velkého psa vážícího nad 10 kg a do 20 kg

Jedna pipeta 2.68 ml (L) pro velkého psa vážícího nad 20 kg a do 40 kg

Jedna pipeta 4.02 ml (XL) pro velkého psa vážícího nad 40 kg

Jedna pipeta 4.02 ml a jedna pipeta vhodné menší velikosti pro psy vážící nad 60 kg Takto zajistíte minimální doporučenou dávku fipronilu 6.7 mg/kg.

Měsíční léčba se doporučuje v případě vysokého rizika opakovaného napadení blechami, pokud je pes alergický na bleší kousnutí, v případě nutnosti kontroly napadení klíšťaty nebo při častém koupání psa za použití hypoalergenních nebo zvláčňujících šamponů. V oblastech, kde nehrozí vážné napadení blechami a klíšťaty, Frontline® Spot On Dogs může být aplikován každé dva až tři měsíce. Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Rozhrňte srst zvířete v oblasti kohoutku před lopatkami tak, že je viditelná kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

 

Antiparazitika

Pravidelné zbavování zvířat vnitřních parazitů (odčervování) by mělo být v dnešní době již automatickou záležitostí v péči o domácí mazlíčky.

Do této péče by měla ale i spadat ochrana proti vnějším parazitům, jako jsou blechy, klíšťata, vši, trudníci atd., kteří mohou napadat nejen Vaše chovaná zvířata, ale i Vás a ostatní členy domácnosti. Důležitý je také fakt, že mnoho zevních parazitů může přenášet infekční zárodky různých onemocnění, která mohou být nakažlivá i pro člověka (lymská borelióza, klíšťová encefalitida….). Mezi nejčastější ektoparazity, vyskytující se u psů a koček, patří blechy a klíšťata. Důležitá je nejen ochrana samotného zvířete před těmito cizopasníky, ale i ošetření okolí, ve kterém se zvíře pohybuje (pelech, kotec, koberce…) pomocí antiparazitních přípravků.

Pozor !!!Některá antiparazitika jsou pro kočky nebezpečná. Nechte si proto poradit od personálu, případně čtěte přibalený leták.

 

Antiparazitní obojky

V naší nabídce najdete moderní pudrové obojky, ze kterých se účinná látka uvolňuje postupně, usazuje se na celém povrchu psa a zasypává i jeho okolí. Zvíře tak funguje jako „práškovací letadlo“ a chrání tak nejen sebe, ale i své okolí. Tím je zaručena likvidace parazitů a jejich vývojových stádií v okolí psa. Obojek nosí pes stále připnutý kolem krku, není třeba ho sundávat ani při koupání – po vyschnutí je opět 100% funkční. Účinné látky se nevstřebávají do krve, ale zůstávají na pokožce. Nedochází tak k poškozování ledvin či jater. Jsou vhodné pro všechna plemena, s krátkou či dlouhou srstí. Nemění kvalitu, ani barvu srsti. Aby nedocházelo k ucpávání pórů na obojku, ze kterých se sypou účinné látky, je třeba obojek 1x měsíčně odmastit v mýdlové vodě či šampónu. Obojky díky své účinnosti a jednoduchosti použití patří mezi nejoblíbenější ochranné prostředky proti zevním parazitům.

 

Antiparazitní spreje

Spreje proti vnějším parazitům slouží nejen k preventivní ochraně zvířete před parazity, ale i k ošetření okolí (vystříkávání kotců, pelechů, koberců, sedaček apod.). Jsou vhodné také pro zvířata, která z jakéhokoliv důvodu nemohou nosit na krku antiparazitní obojek.

 

Antiparazitní šampóny

Slouží ke zbavení zvířete parazitů, kteří cizopasí přímo na jeho těle. Po umytí šampónem je třeba nezapomenout vyhubit parazity nacházející se v okolí zvířete (kotec, pelech, koberce…). Ideální zejména při odblešování zvířat, kdy je vhodné po okoupání nejen ošetřit okolí, ale i zvíře preventivně ochránit pomocí antiparazit.obojku či spreje.

 

Antiparazitní pěny

Ideální pro jemnou aplikaci antiparazitního přípravku v obličejové části a pro jedince s citlivou pokožkou (např. zvířata bez srsti).

 

 

Penzion - restaurace - jezdecké a chovatelské potřeby pro koně - Parkur.eu - Pavel Zahoř