Drobečková navigace

ÚVODNÍ STRÁNKA > JEZDECKÉ A CHOVATELSKÉ POTŘEBY > SORTIMENT > PSI > HŘEBENY A ÚPRAVA SRSTI

HŘEBENY A ÚPRAVA SRSTI

Hřebeny a úprava srti

   K úpravě srsti slouží především hřebeny. Na prodejně najdete hřebeny plastové nebo dřevěné.

Klasické hřebeny s rukojetí 
Všestranné použití pro všechna plemena psů. 
Velmi husté (tzv. blešáky) se používají na vyčesávání blech a na česání chlupů na tváři – vousů a ofiny.
Hřebeny s rotačními zuby – vhodné pro dlouhosrstá plemena (zejména bez podsady).Záměnou „smykového tření“ (běžné hřebeny) za tření valivé (otočné zuby) je sníženo tahání chlupů o více než 70%. Otočný hřeben nevytrhává zdravé chlupy, menším tahem při česání snižuje nepříjemnost česání u psů a koček. Vhodné zejména pro psy, kterým chybí podsada (york, maltéz, bišon, cotton, boloňský) a pro dlouhosrstá plemena (afghánský chrt, pekinéz).

Kartáče
Pro psy s dlouhou a hustou srstí (briard, ruský teriér, kolie, novofundlanďák). Vhodnější jsou kartáče s kuličkami na konci zubů, které chrání kůži před poškrábáním.

Kartáče žíněné
Vhodné pro psy s krátkou přiléhavou srstí (vipet, jack rusell, boxer) a pro štěňata k naučení na česání. Přírodní x umělý vlas.

Kartáče se zahnutými hroty (tzv.finišáky)
Ohnuté drátky na pryžovém polštáři při pravidelném rozčesávání mírně zacuchané srsti současně odstraňují odumřelé chlupy a hrubší nečistoty. Univerzální hřeben pro všechna plemena - krátkou, středně dlouhou i dlouhou srst.

Hrabla 
Bezbolestně pročesávají i hustou srst – účinnější ve vyčesávání chlupů než kartáče. Speciálně tvarované kuželovité poloviny zubů proniknou až ke kůži a umožní příjemnou a potřebnou masáž. Určeno pro krátkou i dlouhou srst. 
Gumové ovály, rukavice
Vhodné pro psy s krátkou přiléhavou srstí (boxer, vipet, labrador). Účinnější jsou ty s „roztřepenými hroty“ (např. 72642 Rukavice vyčesávací Nobby – gumová).

Rozčesávací „prořezávací“ hřebeny 
Zahnuté nože s jednostranným vlnovým brusem rozřežou zacuckovanou srst psů a koček s jemnou středně dlouhou srstí. Dokončí rozcuckování a pomůže v nepřístupných partiích také pejskům s hustou delší srstí. Bezpečnostní zakulacené špičky a rubové strany nožů brání poranění pokožky. Vhodné pro psy s hustší srstí, která má tendence plstnatět.

Prořezávací hrabičky 
Předtrimovací a prořezávací hřebeny. Zahnuté nože odstraní odumřelé chlupy z podsady, rozřeže zfilcovatělé partie a pročesáním pročistí srst psa s hustou delší a středně dlouhou srstí. 
Vhodné pro psy s hustší srstí, která má tendence plstnatět
Trimovací nože
Jemný na jemnou srst k trimování krycí srsti, střední na středně hrubou srst, hrubý na hrubou srst k trimování podsady nebo univerzální. 
Mohou být pravostranné, levostranné nebo oboustranné.
Používají se k trimování jak podsadové, tak i krycí srsti.

Trimovaní pilky 
Vhodné pro krátkou až středně dlouhou srst. Vhodné zejména v období línání (ideální používat pravidelně 2x týdně – eliminace chlupů v bytě). Zbavuje srst staré podsady a chlupů, zjemňuje srst, zmenšuje hustotu srsti, u vlnité srsti po použití více vynikne zvlnění. Používá se jemnými tahy po srsti po směru růstu.

Nůžky na úpravu srsti
Klasické rovné
Nutno stříhat psa jen pokud je vykoupaný a řádně vysušený – stříhání nevyčištěné srsti rychle tupí ostří nůžek.

Efilační (prostříhávací) nůžky 
K sestřihu plynulých přechodů, pro strukturaci nebo k prostřihu hustých partií. Jsou buď jednostranné, nebo oboustranné.

Stříhací strojky

   V naší nabídce najdete stříhací strojky značky Moser. Na prodejně Vám podle typu

užívání a typu srsti poradí jaký typ strojku je pro Vás  nejvhodnější 

 Hřebeny: to jsou především hrabla k úpravě delší srsti,kartáče a prořezávače především k ošetření splsnatělé srsti.

  K úpravě srsti lze taktéž použít trimovací nože, pilky a nůžky, které v podstatě vytrhají a seříznou srst. Na krátkou srst jsou vhodné vyčesávací rukavice.

Penzion - restaurace - jezdecké a chovatelské potřeby pro koně - Parkur.eu - Pavel Zahoř